ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

از کجا بفهمیم چه کسانی از پروفایل اینستاگرام ما بازدید کرده اند؟

دسته بندی :اینستاگرام ۱۰ دی ۱۴۰۰ اینسوشی 944
آگاهی از چک شدن پروفایل اینستاگرام توسط کاربران

چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند ؟

چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند ؟ برای همه کاربران اینستاگرام این سوال بوجود می‌آید که چگونه بفهمیم چه کسانی اینستاگرام ما را چک کرده اند؟ و یا چه افرادی از حساب کاربری اینستاگرام ما بازدید کرده‌ اند؟ یافتن پاسخ این سوال حس کنجکاوی بسیاری از افراد را برانگیخته کرد. به‌طوری‌که برای رسیدن به پاسخ این معما راهکارها و اپلیکیشن‌های زیادی مطرح شد تا بوسیله‌ی آن‌ها کاربران اینستاگرام بفهمند که چه کسانی از پروفایل اینستاگرام آن‌ها بازدید کرده‌ اند. در صورتی که این موضوع در ذهن شما نیز به دغدغه مهمی تبدیل شده است می‌توانید با خواندن مقاله زیر بطور کامل به پاسخ آن پی ببرید. با ما همراه باشید.

نحوه آگاهی از بازدید پیج توسط کاربران در پروفایل‌های بیزینسی

بسیاری از کاربران در این شبکه اجتماعی محبوب حضور دارند که بدون فالو و دنبال‌کردن صفحه‌ای مدام به آن سر می‌زنند و محتوا، پست و استوری آن پیج را چک می‌کنند. هدف و انگیزه کاربران از انجام اینکار کاملا متفاوت و سلیقه‌ای است. برخی از این کاربران به دنبال پست و محتوای جدید منتشر شده هستند. برخی فقط استوری و فعالیت‌های روزانه پیج را دنبال می‌کنند. به هر حال بسیار طبیعی است که صاحبان پیج کنجکاو شوند و این افراد را شناسایی کنند. ممکن است که در اینستاگرام دارای یک حساب کاربری تجاری و یا بیزینسی باشید و تمایل داشته باشید که از افراد بازدید‌کننده پروفایل اینستاگرام خود آگاه شوید.

در ابتدا لازم است بدانید که اینستاگرام به شدت به حریم خصوصی افراد حساس است و هویت افرادی را که از یک پیج بازدید می‌کنند را مخفی نگه می‌دارد. ولی این موضوع برای صفحات بیزینسی متفاوت است و می‌توانید از طریق صفحه اصلی خود بفهمید که چه تعدادی از صفحه کاربری شما بازدید کرده‌اند.

چک کردن بازدید پروفایل اینستاگرام
چک کردن بازدید پروفایل اینستاگرام

در صورتی که پیج بیزینسی دارید می‌توانید در صفحه اصلی پروفایل خود ابتدا روی گزینه insight کلیک کنید. سپس در صفحه جدید باز شده به تب activity بروید. سپس صفحه جدید را به سمت پایین بکشید و در قسمت انتهای این صفحه گزینه interaction را انتخاب کنید. سپس عبارت profile visit را می‌بینید که در این قسمت می‌توانید تعداد افرادی را که از پروفایل شما بازدید کرده‌اند را مشاهده کنید. توجه داشته باشید عددی که در این بخش به عنوان تعداد بازدیدکنندگان به شما نشان می‌دهد تنها آمار مربوط به یک هفته گذشته است. حتما تا بحال متوجه این موضوع شده‌اید که با استفاده از قابلیت insight در پروفایل‌های بیزینسی تنها مجاز به دیدن تعداد بازدیدکنندگان هستید و اسم و آیدی افراد را نمی‌توانید مشاهده کنید.

معرفی اپلیکیشن‌های ارائه دهنده بازدیدکنندگان پروفایل اینستاگرام

جالب است بدانید که خود اینستاگرام در داخل برنامه دارای هیچ قابلیتی و امکاناتی برای بررسی این موضوع نیست. اینستاگرام نیز همانند شبکه اجتماعی فیس‌بوک در زمینه نمایش آمار و اطلاعات حریم خصوصی کاربران بسیار سخت‌گیر است. در واقع خود اینستاگرام به لیست بازدیدکنندگان پروفایل‌های اینستاگرام دسترسی دارد ولی این آمار را در اختیار هیچ یک از کاربران این شبکه اجتماعی قرار نمی‌دهد. در صورتی که در گوگل پلی و یا اپ استور در آیفون‌ها گشته باشید قطعا به اپلیکیشن‌هایی برخورد کرده‌اید که به منظور اطلاع از بازدیدکنندگان پیج ساخته شده‌اند. اما آیا واقعا این برنامه‌های جانبی می‌توانند آمار دقیق افراد بازدیدکننده را بدهند؟ خیر. بسیاری از این برنامه‌ها وجود دارند که فیک هستند. عملکرد این اپلیکیشن‌ها به این صورت است که ییک لیست را به عنوان اسامی بازدیدکنندگان در نظر گرفته و آن را به همه کاربران خود بصورت مشترک نشان می‌دهد.

استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف برای نمایش بازدیدکنندگان پروفایل
استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف برای نمایش بازدیدکنندگان پروفایل

ممکن است شما متوجه این مسئله شده و قصد پیگیری داشته باشید. طراحان این اپلیکیشن فکر این موضوع را کرده‌اند و به یک کاربر یک لیست تصادفی و به فرد دیگر لیست دیگری را نمایش می‌دهند. مشکل این اپلیکیشن‌ها این است که برای نمایش تعداد افراد بیشتر از کاربر درخواست صرف هزینه می‌کنند. به عبارت دیگر برای نمایش لیست غیرواقعی دیگر از فرد تقاضای پول می‌کنند. بهتر است قبل از دانلود و استفاده از این برنامه‌ها، نظرات کاربران را بطور کامل مطالعه کنید تا با تجربیات آن‌ها آشنا شوید.

خوب است بخوانید: رفع مشکل گذاشتن عکس پروفایل در اینستاگرام

علت عدم موفقیت اپلیکیشن‌ها در نمایش بازدیدکنندگان

حتما این سوال برای شما نیز پیش آمده است که چرا این اپلیکیشن‌ها نمی‌توانند اطلاعات افراد بازدیدکننده از پروفایل اینستاگرام را نمایش دهند؟ همانطور که در بالا اشاره شد اینستاگرام به حفظ امنیت و حریم خصوصی کاربران خود بسیار پایبند و حساس است و به جلب اطمینان کاربران خود بسیار اهمیت می‌دهد. در واقع اینستاگرام دارای یک رابط نرم‌افزاری است که اطلاعات مربوط به افراد بازدیدکننده از پروفایل اینستاگرام را در اختیار سایر برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های جانبی قرار نمی‌دهد. این اپلیکیشن‌ها نهایتا قادر به نمایش تعداد افراد بازدیدکننده از پروفایل اینستاگرام شما هستند. همچنین این برنامه‌های جانبی در نهایت می‌توانند آیدی کاربرانی را به شما نمایش دهند که شما را فالو و یا آنفالو کرده‌اند. ولی در این میان نکته ضروری دیگری مطرح است.

هنگامی که کاربر اطلات خصوصی خود را (نام کاربری و رمز عبور پیج) در اختیار این اپلیکیشن‌ها قرار می‌دهد امنیت پیج خود به خطر می‌افتد. چه ضمانتی وجود دارد که اپلیکیشن‌ها از این اطلاعات محرمانه پیج شما سوء استفاده نکنند؟ در واقع شما با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود در این برنامه‌ها، اطلاعات خصوصی و محرمانه حساب کاربری اینستاگرام خود را در اختیار کسانی قرار می‌دهید که هیچ شناختی از آن‌ها ندارید. هر چه‌قدر که ظاهر این برنامه‌ها شایسته، حرفه‌ای و قابل اعتماد به نظر برسد در نهایت نمی‌توان به آن‌ها اطمینان کرد. اعتماد به این اپلیکیشن‌ها ریسک بزرگی است و خطر از دست دادن پیج را به دنبال دارد. مخصوصا در صورتی که اطلاعات مفید و صحیحی نیز از این برنامه‌ها دریافت نکنید.

نتیجه‌گیری

چگونه می‌توانیم بفهمیم چه افرادی پروفایل ما را چک کرده‌اند؟ آیا می‌توان به لیست افراد بازدیدکننده دست یافت؟ در صورتی که بخواهیم واقع‌بینانه به این سوال پاسخ دهیم باید بگوییم که خیر، امکان دسترسی به این لیست وجود ندارد. باید این نکته را بدانید که تا زمانی که اینستاگرام خودش تمایلی به نشر اطلاعات خصوصی کاربرانش نداشته باشد هیچ کس نمی‌تواند با استفاده از نرم‌افزارها به لیست بازدیدکنندگان دسترسی داشته باشد. با استفاده از اپلیکیشن‌های جانبی فقط می‌توانید به لیست فیک و غیرواقعی از بازدیدکنندگان دست پیدا کنید.

اینسوشی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0