ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چگونه از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام خود استفاده کنیم؟

دسته بندی :اینستاگرام ۱۴ مهر ۱۴۰۰ اینسوشی 3594
نمونه‌ای از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام

استوری اینستاگرام با فونت نستعلیق

اینستاگرام برای کاربران همانند محیطی جذاب و مفید است که می‌توانند زمان خیلی زیادی را روزانه در آن سپری کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت که تصاویر بصری و تمامی جلوه‌های بصری از برجسته‌ترین خصوصیات اینستاگرام به حساب می‌آیند. بسیاری از کاربران اینستاگرام علاقه دارند که علاوه بر یادگیری نحوه کار با عکس و فیلم در اینستاگرام، در بخش نوشتن در اینستاگرام نیز مهارت کسب کنند. هم‌اکنون برخی از کاربران اینستاگرام به دنبال یادگیری نحوه انتشار استوری در اینستاگرام با فونت نستعلیق هستند.

آشنایی با نحوه نوشتن مختلف و متنوع نیز از ضروریات آگاهی هر کاربر در استفاده از اینستاگرام است. البته ناگفته نماند که شبکه اجتماعی اینستاگرام در قسمت نوشتاری بخصوص در زبان فارسی محدودیت‌های زیادی دارد. در صورتی که قصد استفاده از فونت‌های مختلف در اینستاگرام را دارید باید بدانید که اینستاگرام برای تغییر فونت در زبان فارسی هیچ قابلیتی را برای کاربران فارسی زبان فراهم نکرده است. لذا در این مقاله قصد داریم تا نحوه تغییر فونت در اینستاگرام و آموزش نحوه استفاده از فونت نستعلیق را در استوری اینستاگرام بصورت گام به گام به شما عزیزان آموزش دهیم.

دلیل تغییر فونت اینستاگرام چیست؟

با توجه به توضیحات ارائه شده در مقدمه، متوجه اهمیت جلوه‌های بصری در اینستاگرام شده‌اید که از مهم‌ترین بخش اینستاگرام برای کاربران به شمار می‌آید. یکی از راهکارهای جذب مخاطب در اینستاگرام علاوه بر عکس و فیلم، نوشتار جذاب و زیبا است. در نتیجه توصیه می‌شود که برای جلب توجه کاربران از فونت‌های متنوع و جذاب در اینستاگرام استفاده شود. در هر بخشی از اینستاگرام می‌توان از این فونت‌ها استفاده کرد و محدودیتی در استفاده از این فونت‌ها نیست. برای مثال با تغییر دادن فونت نوشتاری خود در بیو اینستاگرام می‌توانید نظر مخاطبان را در هنگام بازدید پیج جلب کنید. زیرا نوشتن یک متن کوتاه با فونت جذاب در بیوی اینستاگرام باعث جلب توجه کاربر و افزایش تعداد فالووران می‌شود. همچنین در این بخش می‌توان از استیکرهای جذاب و مختلف علاوه بر فونت‌های زیبا استفاده کرد.

در استوری اینستاگرام نیز این وضعیت صدق می‌کند. اخیرا با ظهور قابلیت جدید در اینستاگرام به‌نام استوری، کاربران دیگر تمایل زیادی به انتشار تعداد زیادی پست ندارند. لذا از شنیدن اینکه پیج‌های زیادی تمرکز خود را بر روی استوری اینستاگرام گذاشته‌اند تعجب نکنید. در قسمت استوری اینستاگرام بخش مجزایی وجود دارد که قابلیت type mode در آن قرار گرفته است. در این بخش می‌توان متن مورد نظر خود را با فونت، رنگ و استایل دلخواه نوشت و به اشتراک گذاشت.

طراحی استوری اینستاگرام

قابلیت type mode در استوری اینستاگرام
قابلیت type mode در استوری اینستاگرام

آموزش نوشتن در استوری اینستاگرام با فونت نستعلیق در گوشی‌های آیفون

در ادامه با معرفی روشی کاربردی به شما عزیزان آموزش می‌دهیم که چگونه از فونت نستعلیق در تمامی برنامه‌های آیفون مخصوصا اینستاگرام استفاده کنید. در این بخش به چگونگی استفاده از فونت نستعلیق در استوری اینستاگرام پرداخته شده است. برای انجام اینکار مراحل زیر را با دقت و گام به گام طی کنید.

 1. ابتدا مرورگر خود را در آیفون که safari نام دارد باز کنید. سپس به موتور جستجوی گوگل بروید. در کادر مورد نظر عبارت و کاراکتر ﮼ را تایپ کنید.
کاراکتر ﮼ را تایپ کنید
کاراکتر ﮼ را تایپ کنید
 • پس از اینکه عبارت ذکر شده در فوق را در گوگل تایپ کردید روی کلید جستجو کلیک کنید. در این مرحله نتایج مختلف گوگل را مشاهده می‌کنید. همانطور که مشاهده می‌کنید کاراکتر ﮼ در نتایج جستجو ظاهر شده است. سپس این علامت را کپی کنید تا در مراحل بعدی از آن استفاده کنید.
علامت را کپی کنید تا در مراحل بعدی از آن استفاده کنید
علامت را کپی کنید تا در مراحل بعدی از آن استفاده کنید
 • در این مرحله کافی است به تنظیمات setting در تلفن همراه خود بروید. از بین گزینه‌های موجود ابزار general را انتخاب کنید.
ابزار general
ابزار general
 • اکنون در پنجره باز شده به بخش keyboard در گوشی موبایل آیفون بروید.
keyboard در گوشی موبایل آیفون
keyboard در گوشی موبایل آیفون
 • هم‌اکنون باید به قسمت text replacement واقع در پنجره کیبورد بروید.
text replacement
text replacement
 • در این پنجره در بالای صفحه سمت راست علامت + وجود دارد. آن را انتخاب کنید.
علامت +
علامت +
 • اکنون در پنجره باز شده در قسمت phrase کاراکتری که در بالا کپی کرده بودید وارد کنید. سپس در بخش shortcut می‌توانید یک کلمه به دلخواه وارد کنید. در این مثال کلمه نستعلیق تایپ شده است. بعد از اتمام کار گزینه save را در سمت راست بالای صفحه بزنید. به شکل زیر توجه کنید.
قسمت phrase
قسمت phrase
 • اکنون به اپلیکیشن اینستاگرام در موبایل خود بروید. به بخش استوری در اینستاگرام بروید. روی گزینه‌های موجود Swipe کنید (صفحه را به چپ و راست بکشید) تا به حالت create برسید. این حالت را انتخاب کنید که در آن عبارت type mode نوشته شده است. برای باز کردن کیبورد موبایل خود روی صفحه کلیک کنید. هنگامی که در صفحه تایپ قرار گرفتید کلمه نستعلیق را تایپ کنید. بعد از تایپ این کلمه مشاهده می‌کنید که کاراکتر ﮼ را که قبلا کپی کرده بودید برای شما نشان داده می‌شود.
حالت create
حالت create
 • در این مرحله کافی است یکبار کلید فاصله را که در کیبورد موبایل است بزنید. با زدن کلید فاصله کلمه نستعلیق برای شما پاک می‌شود و کاراکتر معروف به‌جای آن باقی می‌ماند. هم‌اکنون باید فاصله‌ای که تا کاراکتر وجود دارد را حذف کنید. سپس کلمه دلخواه خود را بنویسید.
کلید فاصله را که در کیبورد موبایل است بزنید
کلید فاصله را که در کیبورد موبایل است بزنید
 1. 10.  همانطور که مشاهده می‌کنید متنی که تایپ می‌کنید با فونت نستعلیق نوشته می‌شود. در هنگام نوشتن متن مورد نظر فقط باید توجه داشته باشید که بین کلمات از نیم‌فاصله به‌جای فاصله استفاده کنید. در صورتی که بین کلمات کلید فاصله کامل را فشار دهید، شکل تایپ متن از حالت نستعلیق خارج می‌شود.
فونت نستعلیق نوشته می‌شود
فونت نستعلیق نوشته می‌شود

از این روش به آسانی می‌توان از فونت نستعلیق برای زیباسازی متن و مطلب مورد نظر خود در همه بخش‌های اینستاگرام بخصوص استوری استفاده کرد. همچنین در برنامه‌های دیگر آیفون از جمله imessage نیز استفاده کرد. فقط باید به این نکته توجه داشته باشید که از این روش فقط برای آیفون‌های با سیستم عامل IOS11 به بالا می‌توان استفاده کرد و ورژن‌های قبل از این سیستم عامل قادر به استفاده از این روش نیستند.

نتیجه‌گیری

امروزه استفاده از فونت نستعلیق به شدت بین کاربران اینستاگرام دارای محبوبیت و طرفدار است. زیرا با استفاده از این فونت می‌توانید اینستاگرام خود را متفاوت و خاص کنید. یادگیری طرز استفاده از این فونت بسیار آسان است و می‌توان به‌راحتی با مطالعه مقاله فوق از این فونت استفاده کرد. در این رابطه خوب است مقاله چگونه در اینستاگرام استوری طولانی بگذاریم؟ را نیز مطالعه کنید.

اینسوشی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0