ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

سایز مناسب استوری اینستاگرام چیست؟

دسته بندی :اینستاگرام ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ اینسوشی 1315
اندازه مناسب استوری در اینستاگرام

کاربرانی که دارای حساب کاربری در اینستاگرام هستند همواره این سوال را در ذهن خود دارند که اندازه استوری اینستاگرام و یا سایز عکس اینستاگرام چقدر باید باشد. همچنین کاربران درباره سایز ویدیوی اینستاگرام نیز دچار ابهاماتی هستند. بدون شک اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان محسوب می‌شود. طبق آمار و اطلاعات ارائه شده ماهانه چیزی حدود 1 میلیارد کاربر از سرتاسر جهان در اینستاگرام فعالیت می‌کنند. نکته جالب این است که نزدیک به 71 درصد این یک میلیارد نفر سنی کمتر از 35 سال دارند. این عدد نشان می‌دهد که اینستاگرام نزد جوانان از محبوبیت زیادی برخوردار است. اینستاگرام پلتفرمی مبتنی بر عکس و ویدیو است لذا آشنایی و آگاهی از روش درست انتشار محتوا در اینستاگرام می‌تواند تاثیر به‌سزایی در انتقال پیام و رساندن هدف به مخاطبان باشد.

با توجه به این‌که طراحی استوری اینستاگرام به خصوص طراحی استوری تبلیغاتی کار ساده ای نیست، مشاوران ما در اینسوشی شما را دررابطه با طراحی استوری اینستاگرام کمک خواهند کرد. برای این منظور می‌توانید با پشتیبانان ما در اینسوشی تماس حاصل کنید.

آشنایی با ابعاد استاندارد تصاویر در اینستاگرام

بسیاری از کاربران در اینستاگرام از روش صحیح انتشار عکس و ویدیو در اینستاگرام آگاه نیستند و بدون آگاهی اقدام به انتشار محتوا در آن می‌کنند. در این حالت ممکن است عکس یا ویدیوی مورد نظر شما کیفیت اصلی خود را از دست بدهد. یا ممکن است اینستاگرام برای جا دادن محتوا در صفحه خود تغییراتی را در محتوای شما ایجاد کند. قطعا این تغییرات اعمال شده برای کاربران مورد پسند نیست.

پیشنهادات اینسوشی را در صفحه پکیج طراحی عکس برای استوری اینستاگرام ببینید.

در حال حاضر اینستاگرام از الوریتمی برای تغییر ابعاد و سایز عکس استفاده می‌کند که بهینه نیست. زیرا اینستاگرام با ایجاد تغییراتی برای فشرده‌سازی عکس توسط این الگوریتم باعث می‌شود تا کیفیت عکس افت شدیدی پیدا کند. در نتیجه اهمیت آگاهی از اندازه و سایزهای استاندارد اینستاگرام برای اشتراک محتوا بصورت تصویر و ویدیو در استوری ضروری است. لذا کاربران با مطالعه این مقاله توانایی استفاده از سایز مناسب تصویر در استوری با حفظ کیفیت تصویر را خواهند داشت.

آشنایی با ابعاد استاندارد تصاویر در اینستاگرام
آشنایی با ابعاد استاندارد تصاویر در اینستاگرام

اندازه و سایز تصاویر در اینستاگرام

در اینستاگرام برای به اشتراک‌گذاری تصاویر سه حالت پیش روی کاربران است. 3 قالب لنداسکیپ، (افقی)، پرتره (عمودی) و مربعی وجود دارد. همانطور که می‌دانید هر تصویر دارای پیکسل‌هایی است. اندازه پیکسل‌های افقی و عمودی در قالب مربعی تصاویر یکسان است. در قالب تصاویر لنداسکیپ عرض تصویر بیشتر از ارتفاع آن است و نسبت ابعاد در این قالب بصورت 1.91:21 و یا 2:1 است. برعکس تصاویر پرتره دارای ارتفاع بیشتر از عرض است و دارای حداکثر ابعاد 4:5 می‌باشد. در لیست زیر ابعاد استاندارد تصاویر در اینستاگرام در قالب‌های مختلف ارائه شده است:

 • تصاویر لنداسکیپ: 1080 در 608 پیکسل
 • تصاویر مربعی: 1080 در 1080 پیکسل
 • تصاویر پرتره: 1080 در 1350 پیکسل

با استفاده از این ابعاد استاندارد می‌توانید سایز مناسب عکس خود را در اینستاگرام تولید کنید.

ابعاد مناسب برای انتشار ویدیوهای اینستاگرام

فیلم‌ها نیز مانند تصاویر در سه قالب لنداسکیپ (افقی)، پرتره (عمودی) و مربعی منتشر می‌شوند. نسبت ابعاد ویدیوهای نیز همانند تصاویر است و تفاوتی ندارند. ولی برخی جزئیات را باید در هنگام ضبط و انتشار ویدیو در نظر گرفت. به عنوان مثال برخی از تلفن‌های همراه در هنگام فیلم‌برداری دارای قالب مربعی نیستند. فیلم آن ها معمولا با نسبت ابعاد 9:16 و یا 16:9 ضبط می‌شوند. در صورتی که قصد دارید از قالب مربعی برای ضبط ویدیو در تلفن همراه خود استفاده کنید بهتر است از دو روش ارائه شده در ادامه استفاده کنید. اولین روش استفاده از موبایل دیگر که مجهز به این قابلیت باشد و دومین راه استفاده از برنامه‌های ویرایش ویدیو می‌باشد. فقط با استفاده از این دو روش می‌توانید ویدیوی خود را در قالب مربعی و استاندارد ضبط و در اینستاگرام منتشر کنید.

در هنگام منتشر کردن ویدیوی پرتره در اینستاگرام بخش بسیار کوچکی از بالا و پایین ویدیو حذف و یا برش داده می‌شود. ویدیوی لنداسکیپ نیز که در هنگام ضبط دارای ابعاد 16:9 هستند در هنگام به اشتراک‌گذاری با کاهش یک پیکسل به ابعاد 1080 در 607 می‌رسند که تفاوت بسیار ناچیزی به حساب می‌آید.

سایز مناسب تصاویر در قالب‌های مختلف در اینستاگرام
سایز مناسب تصاویر در قالب‌های مختلف در اینستاگرام

اندازه استاندارد برای استوری اینستاگرام

استوری‌های اینستاگرام نیز دارای فرمت و قالب مخصوصی هستند به‌طوری‌که تمام صفحه گوشی موبایل را در بر می‌گیرند. در استوری، به اشتراک‌گذاری تصویر و ویدیوی لنداسکیپ زیاد دارای جذابیت نیست. زیرا در این حالت فضای خالی بسیار زیادی در اطراف تصویر و ویدیو ایجاد می‌شود که کاربر پسند نیست. در مقابل، تصاویر پرتره دارای وضعیت بهتری هستند. در صورتی که تصاویر در استوری اینستاگرام با ابعاد 1080 در 1920 در پیکسل منتشر شوند، به صورت فوق‌العاده نمایش داده می‌شوند و در ذهن کاربران تاثیر مثبتی می‌گذارند. انتخاب اندازه مناسب تصویر و سایز ویدیوی مناسب در اینستاگرام به کاربران کمک می‌کند تا مجبور نباشند بخشی از تصاویر و ویدیوی خود را برش دهند و یا آن بخش را از دست دهند.

سایز و ابعاد مناسب برای ویدیوهای IGTV در اینستاگرام

قابلیت IGTV در اینستاگرام که شبیه به تلویزیون عمل می‌کند به سرعت طرفداران بسیاری در این شبکه اجتماعی پیدا کرده است. در هنگام انتشار ویدیو در حالت IGTV توجه به نکات زیر ضروری است.

 • مدت زمان ویدیوی شما در حالت igtv باید حداقل 10 ثانیه و حداکثر 10 دقیقه باشد. فقط افرادی که حساب کاربری آن‌ها تایید شده و دارای تیک آبی هستند. همچنین اینفلوئنسرها و افراد معروف می‌توانند ویدیوی تا یک ساعت را نیز منتشر کنند.
 • اندازه ویدیوی igtv باید حداکثر 650 مگابایت باشد. همچنین این ویدیوها باید در فرمت MP4 منتشر شوند.
 • ویدیوهای igtv باید بصورت عمودی و دارای نسب ابعاد 4:5 و 9:16 باشد.
 • خود اینستاگرام برای این حالت نسب ابعاد 1:1.55 و اندازه 450 در 654 پیکسل را پیشنهاد می‌کند. سایز ویدیوها حداکثر می‌تواند 180 در 1920 باشد.
ابعاد مناسب در استوری اینستاگرام
ابعاد مناسب در استوری اینستاگرام

سایز استاندارد ویدیوهای زنده (live) در اینستاگرام

در حالت لایو یا زنده اینستاگرام ویدیوها در حالت عمودی و یا پرتره ضبط می‌شوند. نسبت ابعادی استاندارد برای این ویدیوها 9:16 و ابعاد پیکسل 1080 در 1920 پیشنهاد شده است.

با استفاده از اندازه و ابعادی که در بالا ذکر شد می‌توانید سایز تصویر و ویدیوی استاندارد خود را روی عکس و فیلم‌های بعدی خود لحاظ کنید. همچنین می‌توانید ویدیوی خود را که با دوربین ضبط کرده‌اید با انواع مختلف نرم افزارها از جمله Adobe premiere، iMobie یا Final Cut ادیت کنید. با استفاده از این نرم‌افزارها می‌توانید ویدیو و عکس خود را برش بزنید و کات کنید. همچنین می‌توانید فیلم مورد نظر خود را به سایز استوری اینستاگرام تبدیل کنید.

اینسوشی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0