ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چگونه می‌توان در اینستاگرام پست چند صفحه‌ای (بصورت آلبوم) بگذاریم؟

دسته بندی :اینستاگرام ۳۰ آذر ۱۴۰۰ اینسوشی 1356
آشنایی با طرز درست کردن پست چند برگی در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام پست چند صفحه‌ ای بگذاریم

حتما به عنوان کاربر عضو شده در شبکه اجتماعی اینستاگرام به این سوال برخورد کرده‌اید که چگونه در اینستاگرام پست چند صفحه ‌ای بگذاریم؟ در این مقاله به معرفی یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب و جدید اینستاگرام پرداخته شده است. قابلیت جدیدی که جدیدا در اینستاگرام حضور پیدا کرده است قابلیت Multiple است. ناگفته نماند که این قابلیت در ورژن آپدیت شده اینستاگرام در نسخه 9 و 10 قابل استفاده بود و هم‌اکنون برای تمامی حساب های کاربری فعال شده است. به کمک این قابلیت کاربر امکان انتشار چند عکس و فیلم را در قالب یک پست در صفحه خود دارد. در حقیقت ابزار Multiple در اینستاگرام چندین تصویر و ویدیو را در کنار هم جمع‌آوری کرده و بصورت یک پست به کاربران نمایش می‌دهد. مخاطبان با دیدن پست‌های چند صفحه‌ای می‌توانند انگشت خود را روی آن به چپ و راست کشیده و عکس قبل و بعد را مشاهده کنند.

در مقاله زیر بطور کامل درباره نحوه ایجاد پست چند صفحه‌ای در اینستاگرام صحبت شده است. اما در این خصوص طراحی پست اینستاگرام را نیز مطالعه کنید.

آموزش قدم به قدم انتشار پست بصورت آلبوم در اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید در اکانت خود پست چند صفحه‌ای متشکل از چند تصویر بصورت یکجا منتشر کنید کافی است مراحل زیر را گام به گام طی کنید و از تصاویر آموزشی در این روش بهره ببرید.

 • ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را باز کرده و آن را اجرا کنید.

انتخاب گزینه وسط (+) برای ایجاد پست در اینستاگرام

 • در پایین صفحه از میان آیکون‌های موجود گزینه + را انتخاب کنید. کاربران از این گزینه در اپلیکیشن اینستاگرام برای انتشار پست در حساب کاربری خود استفاده می‌کنند.
انتخاب گزینه وسط (+) برای ایجاد پست در اینستاگرام
انتخاب گزینه وسط (+) برای ایجاد پست در اینستاگرام

انتخاب گزینه select multiple

 • در گام بعدی برای اینکه پست چند صفحه‌ای بصورت آلبوم ایجاد کنید باید روی آیکونی که در گوشه بصورت ورقه‌ای وجود دارد کلیک کنید. این آیکون Select Multiple نام دارد.
انتخاب گزینه select multiple
انتخاب گزینه select multiple

انتخاب چند تصویر برای پست مورد نظر با رعایت ترتیب

 • سپس تصاویر مورد نظر خود را از گالری خود انتخاب کنید. در این مرحله به ترتیب قرارگیری تصاویر دقت کنید. در صورتی که قصد دارید تصاویر به دلخواه شما نمایش داده شود باید با اولویت آن‌ها را انتخاب کرده و با کشیدن انگشت به طرفین آن‌ها را جابجا کنید.
انتخاب چند تصویر برای پست مورد نظر با رعایت ترتیب
انتخاب چند تصویر برای پست مورد نظر با رعایت ترتیب

استفاده از فیلترهای مختلف برای اعمال روی تصاویر

 • در مرحله بعدی اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که روی تصاویر خود فیلتر اعمال کند. در این قسمت می‌توانید هم یک فیلتر را برای کلیه تصاویر انتخاب کرده و روی آن‌ها اعمال کنید و یا می‌توانید هر عکس را بطور جداگانه انتخاب کرده و روی هر یک از آن‌ها تک تک فیلتر دلخواه خود را اعمال کنید. اینکار کاملا سلیقه‌ای است. در این بخش فیلترها و ترکیب رنگ‌های فوق‌العاده زیبا و متعددی برای استفاده کاربر وجود دارد. همچنین با استفاده از تنظیمات و ابزارهای مختلفی که در این قسمت وجود دارد می‌توانید میزان نور و رنگ هر عکس را بصورت دستی تنظیم کنید.
استفاده از فیلترهای مختلف برای اعمال روی تصاویر
استفاده از فیلترهای مختلف برای اعمال روی تصاویر

اضافه کردن تصاویر جدید به عکس‌های قبلی

 • اینستاگرام در انتخاب تعداد تصاویر دارای محدودیت است. در این بخش کاربر این امکان را دارد که تنها 10 تصویر را برای انتشار انتخاب کنید. اکنون تصور کنید که برای مثال 5 عکس را انتخاب کرده‌اید. در این مرحله پشیمان شده و قصد دارید عکس‌های بیشتری را به عکس‌های قبلی اضافه کنید. به تصویر زیر دقت کنید. با کلیک بر روی علامت + در سمت راست می‌توانید عکس‌های بیشتری را از گالری انتخاب کرده و به این بخش اضافه کنید. همچنین گزینه > در سمت چپ و بالای صفحه به شما این امکان را می‌دهد که به مرحله قبل بازگشته و دوباره عکس‌های بیشتری را انتخاب کنید.
اضافه کردن تصاویر جدید به عکس‌های قبلی
اضافه کردن تصاویر جدید به عکس‌های قبلی

استفاده از قابلیت تگ افراد و اضافه کردن کپشن و لوکیشن به تصاویر

 • در مرحله بعدی می‌توانید در صورت تمایل برای تصاویر خود یک لوکیشن و یا موقعیت خاص و کنونی خود را تعیین کنید و از قسمت add location آن را به تصویر خود اضافه کنید. همچنین با استفاده از گزینه tag people می‌توانید نام کاربری دوستان خود و یا افراد دلخواه خود را در پست خود تگ کنید.
 • در نهایت پس از اعمال تمامی تغییرات دلخواه در مراحل خود، در قسمت write a caption می‌توانید برای پست و تصاویر خود یک متن و یا توضیحات مربوطه و دلخواه خود را وارد کنید. همچنین می‌توانید از گزینه‌های Facebook، Twitter، Tumblr و یا Swarm پست مورد خود را در این شبکه‌های اجتماعی نیز منتشر کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید.
استفاده از قابلیت تگ افراد و اضافه کردن کپشن و لوکیشن به تصاویر
استفاده از قابلیت تگ افراد و اضافه کردن کپشن و لوکیشن به تصاویر

کلیک روی گزینه share برای به اشتراک‌گذاشتن پست چند صفحه‌ای

 • در مرحله آخر برای ارسال و انتشار پست خود باید گزینه share را در بالای صفحه و سمت راست بزنید تا پست مربوطه در حساب کاربری شما منتشر شود.
کلیک روی گزینه share برای به اشتراک‌گذاشتن پست چند صفحه‌ای
کلیک روی گزینه share برای به اشتراک‌گذاشتن پست چند صفحه‌ای

توجه کنید که برای دیدن تک تک تصاویر این نوع پست‌ها باید انگشت خود را به طرفین بکشید تا بتوانید تمامی تصاویر پست چند ورقه‌ای را مشاهده کنید. همچنین کاربران اینستاگرام باید از این موضوع آگاه باشند که امکان لایک کردن تک تک پست‌ها بصورت جداگانه و دلخواه در اینستاگرام وجود ندارد. در صورت لایک کردن پست چند صفحه‌ای، کاربر امکان لایک کردن کل پست بصورت یکجا و یکدفعه را دارد. این مسئله در کامنت گذاشتن کاربران اینستاگرام نیز یکسان است. در صورتی که تمایل به درج کامنت در زیر پست چند صفحه‌ای که بصورت آلبوم منتشر شده است را دارید بهتر است بدانید که نمی‌توانید برای هر تصویر بصورت جداگانه این کار را انجام دهید. کاربران برای درج کامنت در زیر این نوع پست‌ها مجبور به گذاشتن یک کامنت کلی برای تمامی تصاویر بصورت یکجا هستند.

نتیجه‌گیری

استفاده از قابلیت‌های جدید اینستاگرام سبب ایجاد جذابیت در پست می‌شود. همه کاربران اینستاگرام قادر هستند تا از این قابلیت‌ها استفاده کنند. این ابزار و قابلیت امروزه برای تمامی کاربران اینستاگرام در دسترس و قابل استفاده است. در صورتی که این قابلیت در حساب کاربری شما وجود ندارد توصیه می‌شود که برای رفع این مشکل حتما در اسرع وقت برنامه اینستاگرام موجود در تلفن همراه خود را به آخرین ورژن موجود آپدیت و به‌روزرسانی کنید تا بتوانید از قابلیت‌های مختلف پست آلبومی، استوری، قابلیت انتشار ویدیو در igtv و … بهره ببرید. همچنین خوب است مقاله چگونه می‌توانید استوری و پست را به اکسپلور اینستاگرام ببریم؟ را نیز مطالعه کنید.

اینسوشی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0