ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چگونگی تشخیص هک شدن پیج اینستاگرام ؟(آپدیت 2022)

دسته بندی :اینستاگرام ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ بیتا دانش‌پرور 771
هک شدن پیج اینستاگرام اینسوشی

معمولا تعداد کمی از کاربران به افزایش امنیت اکانت خود در اینستاگرام اهمیت می‌دهند. هنگامی این قضیه برای ما مهم می‌شود که اکانت حساب ما هک می‌شود. سپس به فکر افزایش امنیت اکانت خود می‌افتیم تا مانع هک شدن پیج اینستاگرام خود بشویم. روش‌های متنوعی برای افزایش امنیت حساب کاربری وجود دارد، ما سعی داریم در این مقاله به بیان 8 راه حل برای جلوگیری از هک شدن بپردازیم. اگر علاقمندید که اکانت خود را از خطر هک شدن و کلاهبرداران دور نگه دارید، بهتر است به مطالعه مقاله‌ی راه‌های جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام بپردازید. چناچه در مورد هک شدن اکانت خود در اینستاگرام دچار تردید هستید، ما را در ادامه مقاله همراهی بکنید. ما در این مقاله به ارائه حالت‌ها و چگونگی هک شدن صفحات اینستاگرام می‌پردازیم. همچنین به شما در مورد اینکه چگونه اکانت شما هک شده است یا نه؟ آموزش می‌دهیم.

ذکر این نکته ضروری است که موارد دیگری نیز صفحه اینستاگرام شما را در خطر تهدید قرار می دهند و صرفا تنها خطر موجود، هک شدن اکانت شما نمی‌باشد. بلاک شدن اکانت توسط اینستاگرام، غیر فعال شدن حساب کاربری و مواجه شدن صفحه شخصیتان با چلنج از خطرات دیگری می‌باشد که پیج شما را تهدید می‌کند. اگر علاقمندید که صفحه شخصی خود را به دور از این تهدیدات قرار داده و امنیت آن را افزایش دهید، به مطالعه 10 راه حل حرفه‌ای که در مقاله‌ی بالا بردن امنیت پیج اینستاگرام درباره آنها توضیح دادیم.بپردازید.

چگونه به هک شدن پیج اینستاگرام پی ببریم؟

شاید اولین نکته‌ای که به ذهن کاربران عزیز اینستاگرام خطور می‌کند این می‌باشد که چگونه به هک شدن پیج اینستاگرام خود پی ببریم. مهم ترین و اولین قدم برای آگاهی از هک شدن پیج اینستاگرام، ورودی دستگاه‌های فعال به اکانت اینستاگرام خود را بررسی و چک کنیم. ابزاری که نشان دهنده تعداد دستگاه‌هایی که به حساب کاربری شما وارد شده‌اند،Login Activity می‌باشد. اگر در ورودی‌های فعال حساب کاربری شما بیش از یک دستگاه نمایش داده شود بدین معنی می‌باشد که اکانت شما هک شده است. چنانچه فقط در این بخش فقط مدل گوشی خودتان را نمایش می‌دهد بدین معنی است که اکانت شما هک نشده است.

نکته‌ای که شایان ذکر است این می‌باشد که در قسمت Login Activity نوع موبایل یا دستگاهی که وارد اکانت کاربری شما شده است نمایش داده می‌شود. همچنین قادر خواهید بود که متوجه شوید در چه ساعتی از شبانه روز وارد اکانت کاربری شما با موبایل یا دستگاه شده‌اند.

دسترسی به گزینه Login Activity درتنظیمات

چناچه در مطالب بالا گفته شد برای حصول اطمینان از هک شدن حساب کاربری اینستاگرام خود وارد قسمت Login Activity شوید. شایان ذکر است که برای بررسی دستگاه های ورودی به حساب کاربری شما، نیازمند این می‌باشد که شما از حساب کاربری خود خارج نشده باشید. برای استفاده از قابلیت آیکون Login Activity مراحل زیر را انجام دهید:

1- وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شوید. در صفحه پروفایل خود بر روی گزینه سه خط بالای صفحه کلیک کنید.

2- بر روی Settings کلیک کنید.

3- اکنون بر روی گزینه Security کلیک کنید.

4- در این مرحله با لمس آیکون Login Activity وارد این قسمت شوید.

پس از اینکه وارد قسمت Login Activity شدید اگر بیش از یک ورود فعال یا نشست فعال برای شما نمایش داده می‌شود. نام موبایل یا دستگاه ورودی و موقعیت مکانی آن را سریعا بررسی کنید. چنانچه نام موبایل یا دستگاه با دستگاه شما متفاوت بود بدین معنی می‌باشد که حساب کاربری شما هک شده است. همچنین ذکر این نکته ضروری است که اگر شما جزو کاربرانی هستید که از وی پی ان یا فیلترشکن استفاده می‌کنید، احتمال این وجود دارد که تعداد نشست‌های فعال یا ورودی‌های فعال در قسمت Login Activity بیش از یک بار باشد. چنانچه ورودی‌های موجود هم نام با نام دیوایس شما (گوشی،تبلت،لب تاپ و …..) باشد ولی دارای موقعیت مکانی متنوعی باشد به احتمال زیاد حساب کاربری خود شما می‌باشد ولی چون از آی پی های مختلفی در برنامه اینستاگرام استفاده کرده‌اید، اینستاگرام شما را به عنوان کاربر دیگری شناخته است.

چناچه پس از بررسی قسمت Login Activity، مطمئن شدید که حساب کاربری شما در اینستاگرام هک شده است. یعنی در واقع از استفاده دستگاهی دیگر از اکانتتان اطمینان حاصل کردید، می‌توانید از مقاله‌ی بازیابی حساب اینستا پس از هک شدن استفاده نمایید.

چگونه تشخیص دهیم کدام کاربر اکانت اینستاگرام ما را هک کرده است؟

برای تشخیص دقیق این مطلب که کدام کاربر اکانت کاربری ما را هک کرده است، روش مشخص و سر راستی موجود نمی‌باشد. اما اگر چند مورد را در اکانت کاربری خود در اینستاگرام چک کنید، می‌توانید برخی از اطلاعات هکر را بدست بیاورید. در متن زیر اطلاعاتی را که می‌توانید پس از هک شدن اکانت اینستاگرام خودتان بررسی کنید را آموزش داده‌ایم.

1- با نمایش ورودی‌های فعال شما می‌توانید متوجه شوید که هکر با چه دستگاهی و از کدام موقعیت مکانی وارد اینستاگرام شما شده است.

2- با بررسی اطلاعات در قسمت Personal Information حساب کاربری خود و همچنین بررسی شماره تلفن و آدرس ایمیل اکانتتان. اگر کاربری موفق به هک حساب شما شده باشد با چک کردن دوباره قسمت Personal Information می‌توانید در صورتی که اطلاعات شما را تغییر داده باشد، شماره تلفن و ایمیل جدید هکر را به دست آورید.

سئوالات متداول

چگونه تشخیص بدهیم اکانت اینستاگرام هک شده است؟

برای تشخیص دقیق از هک شدن اکانت اینستاگرام شما، دلایل بسیاری وجود دارد. از مهم‌ترین این دلایل این است که از طرف اپلیکیشن اینستاگرام، ایمیلی مبنی بر تغییر اطلاعات از جمله: تغییر ایمیل و رمز ورود یا شماره موبایل ثبت شده در اکانت شما اعمال شده است. اما دلایل مهم دیگری نیز وجود دارند که می توانند به شما نشان دهند که حساب کاربریتان هک شده است یا نه؟. در این مقاله شما این موارد را با توضیحات کامل می‌توانید مطالعه و بررسی نمایید.

چگونگی تشخیص افرادی که اکانت اینستاگرام ما راهک کرده‌اند؟

شاید روش مشخص و سر راستی برای تشخیص این موضوع موجود نباشد، اما با بررسی قسمت Login Activity، نام دستگاه کاربری را که وارد اکانت شما شده است را می‌توانید بفهمید. برای آشنایی و آگاهی بیشتر نسبت به هک شدن اکانت اینستاگرام خود همین مقاله را مطالعه نمایید.

من از طرف اینستاگرام ایمیلی مبنی بر تغییر ایمیل در اکانت اینستای خود دریافت نمودم. در حالی که ایمیل خود را تغییر نداده‌ام. آیا احتمال هک شدن وجود دارد؟

دریافت ایمیل تغییر ایمیل اکانت کاربری از طرف اینستاگرام یکی ازدلایل حتمی هک شدن اینستاگرام شما توسط هکر می‌باشد.

کلام آخر

ما تلاش کردیم در این مقاله به سوال ” چگونگی تشخیص هک شدن پیج اینستاگرام؟” جواب بدهیم. در مطالب فوق به روش دلایل تشخیص و اطلاع از اینکه اکانت کاربری شما در اینستاگرام هک شده است پرداخته‌ایم. شما با آگاهی از این دلایل و استفاده از اطلاعات موجود در قسمت Login Activity (نشست های فعال)، توانایی فهمیدن اینکه هک شده‌اید را دارید. شما می‌توانید سوالات مربوط به این مقاله را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید. از حسن توجه و همراهی شما نهایت امتنان و سپاسگزاری را داریم.

بیتا دانش‌پرور

بیتا دانش پرور هستم، فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران گرایش مدیریت منابع آب. علیرغم رشته تحصیلیم همیشه علاقمند به نوشتن و بررسی مطالب موجود در سایت‌های مختلف بودم و همین علاقه باعث شد از سال ۱۳۹۹ با یادگیری تکنیک‌های تولید محتوا، کارم رو به عنوان محتوانویس در سایت‌های مختلفی مثل اینسوشی پیش بگیرم و درباره موضوعات مختلفی بنویسم. با تمام علاقه‌ای که به تولید محتوا دارم همیشه سعی میکنم مطلب جامع و مفیدی درباره هر موضوعی رو ارائه بدم و خیلی خوشحالم که در حال حاضر به عنوان محتوانویس سایت اینسوشی فعالیت دارم و می‌تونم مطالب جدیدی رو در زمینه انواع شبکه های اجتماعی با شما به اشتراک بذارم.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0