ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

رفع مشکل کپشن در اینستاگرام

دسته بندی :اینستاگرام ۸ آذر ۱۴۰۰ اینسوشی 4375
حل مشکل کپشن در اینستاگرام

رفع مشکل کپشن با درست‌نویسی

چگونه می‌توان مشکل کپشن در اینستاگرام را حل کرد؟ آیا امکان اینکه سفارش طراحی متن برای کپشن اینستاگرام بدهیم وجود دارد؟ چگونه؟ بسیاری از کاربران در اینستاگرام وجود دارند که زمان زیادی را صرف ساخت محتوای جذاب برای پست خود می‌کنند. با اینحال پست این افراد از نظر بصری جذاب و جالب نیست. دلیل اینکار ممکن است به‌هم ریختگی متن و اعداد باشد که باعث می‌شود نظر کاربران جلب نشده و تشویق به خواندن نشوند. در نتیجه این امر کاربر با رسیدن به این پست در صفحه home، پست مورد نظر را رد کرده و بدون دیدن این پست به سراغ سایر محتوای منتشر شده در اینستاگرام می‌رود.

این موضوع ممکن است به دلیل عدم آگاهی از نحوه درست‌نویسی کپشن اینستاگرام باشد. برخی از کاربران نیز در این شبکه اجتماعی مشکل کپشن در اینستاگرام را دارند و بعد از انتشار پست، کپشن به‌درستی نمایش داده نمی‌شود و یا حذف می‌گردد. در حالت کلی می‌توان گفت که اینستاگرام با زبان فارسی میانه خوبی ندارد ولی برای نوشتن یک کپشن صحیح و زیبا می‌توانید پستی با ظاهر فوق‌العاده تولید کنید.

در این مقاله قصد داریم راهکار نوشتن کپشن را بطور صحیح و درست در اینستاگرام با یکدیگر مرور کنیم. در صورتی که بطور خلاصه بخواهیم دورنمای کلی نوشتن کپشن را برای شما عزیزان بیان کنیم باید بگوییم که نوشته و کپشن در اینستاگرام باید به قسمت‌های کوچکتر تقسیم شود و فضای خالی بین عبارات و پاراگراف‌ها وجود داشته باشد. با اینکار هم متن مرتب به نظر می‌رسد و هم خوانایی متن افزایش می‌یابد و کاربر از خواندن کپشن خسته نمی‌شود و کپشن پست شما را تا آخر می‌خواند.

اهمیت نوشتن کپشن خوب در اینستاگرام

آشنایی با کپشن و اهمیت آن در اینستاگرام

احتمال دارد که کاربر عکس‌های فوق‌العاده زیبا و باکیفیتی را در صفحه شخصی خود منتشر کند. اما هنگامی که کپشن و متن مناسبی برای این تصاویر درج نکن فرصت طلایی دیده شدن پست را از دست می‌دهد. با استفاده از کپشن‌های مناسب در اینستاگرام می‌توانید پست خود را برای مخاطبان جذاب‌ کنید و به افزایش بازدید پست و دریافت لایک بیشتر کمک کنید. علاوه بر این موارد، نوشتن کپشن صحیح باعث می‌شود تا تعامل بین شما و مخاطبان افزایش یابد و مخاطبان به درج نظر در کامنت تشویق شوند. این موضوع در اینستاگرام بسیار روشن و واضح است. به‌طوری‌که اینستاگرام بر اساس میزان محبوبیت یک پست، آن را به کاربر نمایش می‌دهد.

در صورتی که از کپشن‌های جذاب در پست خود استفاده کنید، این پست‌ها به محبوبیت بیشتری نسبت به پست‌های بدون کپشن می‌رسند. پست‌هایی که دارای کپشن مناسب و صحیح و مفید هستند کاربران بیشتری را جذب کرده و بیشتر دیده می‌شوند دارای اعتبار و ارزش بالاتری نسبت به بقیه پست‌ها هستند. با توجه به آمار می‌توان گفت که کاربران اینستاگرام به متن زیر پست بیشتر از خود تصویر علاقه نشان می‌دهند. نوشتن کپشن به کاربر کمک می‌کند تا از هشتگ‌های متنوع و مرتبط با موضوع پست خود استفاده کند. استفاده از این هشتگ‌ها در زیر پست به شما کمک می‌کند تا پست بیشتر دیده شود و کاربران به‌راحتی به پست شما دسترسی داشته باشند. این امر به مرور باعث افزایش فالووران و دنبال‌کنندگان شما می‌شود.

حل مشکل کپشن اینستاگرام

برخی از کاربران بعد از انتشار پست و کپشن در زیر پست خود متوجه می‌شوند متن کاملا به‌هم ریخته است و درهم به نظر می‌رسد. در ادامه نکاتی درباره نحوه رفع مشکل کپشن با درست‌نویسی پرداخته شده است و قواعد ضروری در نوشتن کپشن برای شما فراهم شده است.

  • توجه به تعداد کاراکتر هر کپشن در اینستاگرام

در هر کپشن باید به تعداد کاراکترها توجه شود. حداکثر از 2200 کاراکتر در کپشن می‌توان استفاده کرد.

  • قواعد فاصله‌گذاری و رفتن به خط بعد در هنگام نوشتن کپشن
  • استفاده از برنامه یادداشت موبایل: برای ایجاد فاصله در کپشن هرگز بطور مستقیم متن مورد نظر خود را در زیر پست ننویسید. برای اینکار می‌توانید ابتدا متن خود را در برنامه یادداشت موبایل نوشته و سپس آن را در زیر پست کپی کنید. با استفاده از برنامه یادداشت می‌توانید متن خود را با قالب مناسب تنظیم کنید.
  • استفاده از پیش‌نویس ایمیل

از پیش‌نویس‌های ایمیل نیز می‌توان برای نوشتن کپشن اینستاگرام استفاده کرد و در هنگام انتشار پست از پیش‌نویس کپشن تهیه شده در زیر پست استفاده کرد.

  • استفاده از نماد و یا ایموجی‌ها در نوشتن کپشن با یک خط فاصله

در هر مکانی از کپشن که نیاز به یه خط فضای خالی داشتید می‌توانید از نمادهای منحصر به فردی مانند (-) ، (*) و یا شکلک و ایموجی‌های مختلف استفاده کنید. استفاده از این نمادها ممکن است برای برخی افراد باعث سردرگمی شود.

نحوه نوشتن کپشن فارسی در اینستاگرام

برای بعضی از کاربران پیش آمده است که در هنگام تایپ کپشن، این متن بصورت چپ‌چین و چسبیده به نام آیدی است. معمولا در موبایل‌های اندروید خط اول کپشن چپ‌چین بوده و بقیه پاراگراف‌ها بصورت راست‌چین هستند. برای بهتر دیده‌شدن کپشن خود بهتر است در هنگام تایپ کلید اینتر را فشار دهید و بعد متن دلخواه خود را بنویسید. با اینکار متن پست شما بصورت راست‌چین نمایش داده می‌شود. البته ناگفته نماند که اینستاگرام معمولا کلید اینتر خالی را نادیده می‌گیرد و نمی‌تواند فاصله و یا اینتر را تشخیص دهد، لذا بهتر است ابتدا یک نیم‌فاصله درج کنید و سپس یک اینتر بزنید.

با اینکار کلید اینتر پس از قرارگیری به دنبال نیم‌فاصله خنثی می‌شود. همچنین فشار دادن دو اینتر و یا دو فاصله پشت سرهم نیز خنثی می‌شود. در صورتی که قصد درج چند خط خالی بصورت پشت سرهم را دارید بهتر است از کاراکتر نیم‌فاصله استفاده کنید.

استفاده از نیم‌فاصله در آیفون
استفاده از نیم‌فاصله در آیفون

نحوه مرتب نوشتن کپشن در اینستاگرام

برنامه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید ابتدا کپشن خود را در آن‌ها نوشته و سپس در داخل اینستاگرام و در زیر پست خود کپی کنید.

برای مثال با استفاده از برنامه Hashtagie می‌توانید به آسانی متن خود را نوشته و آن را دقیقا در قالب دلخواه در اینستاگرام کپی و استفاده کرد.

برنامه GramSpacer به کاربران کمک می‌کند تا در بین نوشته‌های کپشن فضاهای خالی مناسب ایجاد کنند. همچنین استفاده از ابزار Insta-Spacer به کاربران کمک می‌کند تا در متن خود فضاهای چند خطی ایجاد کنند بدون اینکه از کاراکترهای ناخوشایند استفاده کنند.

با استفاده از برنامه Tailwind نیز می‌توانید در هنگام تایپ متن خود بصورا اتوماتیک خصوصی فاصله را ایجاد کرد.

کلام پایانی

در این مقاله به رفع مشکل کپشن در اینستاگرام پرداختیم. نحوه مرتب نوشتن کپشن در اینستاگرام را بیان کردیم. همچنین نحوه نوشتن کپشن فارسی در اینستاگرام را بررسی کردیم. با دانستن اهمیت نوشتن کپشن خوب در اینستاگرام به تلاشی بیشتر برای داشتن کپشن خوب تشویق کردیم. اما اگر نوشتن کپشن خوب برای شما دشوار است، آن را با کارشناسان اینسوشی در میان بگذارید. برای این کار میتوانید کپشن پست های اینستاگرامی خود را نیز به کارشناسان ما در اینسوشی واگذار کنید.

اینسوشی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0