ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

آشنایی با روش‌های مخفی کردن استوری اینستاگرام (چگونه در اینستاگرام استوری مخفی کنیم)

دسته بندی :اینستاگرام ۱ مرداد ۱۴۰۰ اینسوشی 713
مخفی کردن استوری اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام استوری مخفی کنیم

حتما تا به حال به عنوان یک کاربر اینستاگرام این سوال برایتان پیش آمده است که چگونه می‌توان در اینستاگرام استوری را مخفی کنیم ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال توصیه می‌شود به مطالعه‌ی این مقاله بطور کامل بپردازید. امروزه اینستاگرام به یکی از پرطرفدارترین و گسترده‌ترین اپلیکیشن‌های موجود در گوشی‌های موبایل تبدیل شده است. این شبکه‌ی اجتماعی پرطرفدار دارای ویژگی‌های فوق‌العاده کاربردی است و قابلیت‌های فراوانی دارد. ابزارها و قابلیت‌های موجود در اینستاگرام روز به روز در حال پیشرفت هستند. گروه پشتیبانی اینستاگرام همواره سعی می‌کنند با در دسترس قرار دادن آپدیت‌های جدید، بهترین و پیشرفته‌ترین امکانات را در اختیار کاربران قرار دهند. یکی از قابلیت‌های اینستاگرام که دارای محدودیت زمانی است قابلیت استوری کردن اینستاگرام است. با استفاده از این ابزار کاربران اینستاگرام می‌توانند پست‌های مورد نظر خود را به مدت 24 ساعت در استوری به اشتراک بگذارند.

در مواقعی که محتوایی را از طریق استوری اینستاگرام با دوستان خود به اشتراک می‌گذارید، همه‌ی افرادی که شما را دنبال می‌کنند قابلیت دیدن استوری شما را دارند. ممکن است شما قصد داشته باشید که استوری‌ای را منتشر کنید ولی بنا به دلایلی تمایل ندارید که برخی افراد استوری شما را ببینند. آیا امکان مخفی کردن استوری اینستاگرام از برخی کاربران وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم بله. اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران قرار داده است تا استوری خود را از افراد خاصی مخفی کند. برای انجام اینکار دو روش وجود دارد که در این مقاله به بررسی هریک بطور کامل و با استفاده از تصاویر پرداخته شده است.

یادگیری روش‌های مخفی کردن استوری اینستاگرام

در جواب این سوال که چگونه در اینستاگرام استوری مخفی کنیم 2 روش وجود دارد. به منظور پنهان کردن استوری اینستاگرام خود در ادامه با این دو روش آشنا می‌شوید.

خوب است بدانید: آشنایی با قابلیت‌های فوق‌العاده در استوری اینستاگرام

روش اول: مخفی کردن استوری اینستاگرام از طریق پیج کاربر مورد نظر

در این روش نیاز است که شما ابتدا به صفحه‌ی کاربری که قصد مخفی کردن استوری از آن فرد را دارید بروید. سپس از این طریق دسترسی این کاربر را از مشاهده‌ی استوری خود قطع کنید. البته توجه داشته باشید که در صورتی که از این روش استفاده کنید می‌توانید استوری خود را از یک کاربر مخفی کنید. برای یادگیری این روش طبق مراحل زیر پیش بروید.

ابتدا به صفحه کاربر مورد نظر مراجعه کنید. سپس همانند تصویر زیر در سمت راست و بالای پیج کاربر سه نقطه وجود دارد. البته این سه نقطه در نسخه‌های ios شبیه به یک خورشید است. روی این سه نقطه کلیک کنید. گزینه‌های مختلفی در پنجره باز شده ظاهر می‌شود که شما باید گزینه hide your story را بزنید تا دسترسی کاربر از دیدن استوری شما متوقف شود.

مخفی کردن استوری اینستاگرام از طریق پیج کاربر مورد نظر
مخفی کردن استوری اینستاگرام از طریق پیج کاربر مورد نظر

با انجام این روش کاربر مورد نظر دیگر قادر نیست استوری‌هایی که شما در صفحه‌ی شخصی خود به اشتراک می‌گذارید را مشاهده کند. به عبارت دیگر با اینکار استوری‌های منتشر شده در پیج شما از دید این فرد مخفی باقی می‌ماند. این عمل را می‌توانید برای هر تعداد کاربری که می خواهید انجام دهید و اطمینان داشته باشید که این افراد استوری شما را نمی‌بینند. از طرفی در صورتی که زمانی قصد داشتید این تنظیمات را به حالت اولیه بازگردانید می‌توانید به‌راحتی به پیج شخص مورد نظر بروید که قبلا قابلیت مشاهده استوری را برای وی متوقف کرده‌اید. در صفحه‌ی کاربر مورد نظر با زدن سه نقطه و انتخاب گزینه unhide your story به‌آسانی می‌توانید دسترسی این کاربر را برای مشاهده استوری خود به حالت عادی و اولیه برگردانید. پس از انجام اینکار کاربر مورد نظر توانایی دیدن استوری‌هایی که شما در پیج خود منتشر می‌کنید را دارد.

تا به این جای کار امیدواریم که به پاسخ سوال چگونه در اینستاگرام استوری مخفی کنیم ؟ رسیده باشید. اما در ادامه نکات و موارد مهمی وجود دارد که دانستن آن ها خالی از لطف نیست.

روش دوم: مخفی کردن استوری اینستاگرام از طریق تنظیمات موجود در پروفایل خود

در جواب این سوال که چگونه در اینستاگرام استوری مخفی کنیم ؟ در ابتدا بهتر است بدانید که روش دوم بسیار کاربردی‌تر از روش اول است. بکارگیری این روش به ویژه در شرایطی قابل استفاده است که شما قصد داشته باشید قابلیت مشاهده استوری خود را از دید بسیاری از افراد مخفی کنید. هنگامی که قصد دارید استوری اینستاگرام خود را از تعداد زیادی کاربر بطور یکجا مخفی کنید بهتر است از روش دوم استفاده کنید. زیرا روش اول برای انجام اینکار بسیار زمان‌بر خواهد بود. در این روش از تنظیمات موجود در پیج خودتان استفاده می‌کنید. برای یادگیری این روش مراحل زیر را با دقت طی کنید.

مخفی کردن استوری اینستاگرام از طریق تنظیمات موجود در پروفایل خود
مخفی کردن استوری اینستاگرام از طریق تنظیمات موجود در پروفایل خود

با توجه به تصویر بالا مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا در اینستاگرام خود مشاهده می‌کنید که چند آیکون در پایین صفحه وجود دارند. روی آیکون موجود در گوشه‌ی سمت راست که دارای عکس پروفایل شما است کلیک کنید. تا به صفحه شخصی خود بروید.
  • سپس در صفحه‌ی خود در سمت راست و بالای صفحه روی آیکون تنظیمات که در تصویر می‌بینید کلیک کنید. این آیکون در گوشی‌های آیفون به شکل خورشید است.
  • با اینکار پنجره‌ی تنظیمات و یا setting اینستاگرام برای شما نمایش داده می‌شود. در این صفحه گزینه‌ی story setting را انتخاب کنید.
  • در مرحله‌ی بعدی گزینه hide story from را بزنید.
  • همانند تصویر بالا پنجره‌ی جدیدی برای شما باز می‌شود که لیست تمامی فالوورهای شما را نشان می‌دهد. در سمت راست اسامی این افراد یک دایره توخالی وجود دارد. برای مخفی کردن استوری خود از کاربران در این قسمت می‌توانید دایره‌های افراد مورد نظر را لمس کرده و آن را تیک‌دار کنید. در این بخش می‌توانید هر تعداد از کاربران را بطور دلخواه انتخاب کنید و در نهایت کلید done را بزنید.

در صورتی که به‌دنبال افراد خاصی در بین فالووران خود هستید، می‌توانید از قسمت search در بالای لیست افراد استفاده کنید. با تایپ کردن آیدی کاربر مورد نظر در این قسمت امکان جستجو و یافتن کاربر وجود دارد.

نحوه‌ی غیرفعال کردن نمایش استوری کاربران دیگر برای خودمان

برای انجام اینکار اینستاگرام تنها یک قابلیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور مستقیم و کامل نمی‌توانید نمایش استوری دیگران را برای خود متوقف کنید. تنها قابلیتی که برای اینکار وجود دارد این است که شما می‌توانید استوری‌هایی که نمی‌خواهید ببینید را mute کنید. منظور از mute کردن این است که استوری فرد مورد نظر بطور کمرنگ در نوار استوری‌های شما نمایش داده می‌شود. برای اینکار طبق مراحل زیر عمل کنید.

با توجه با تصویر زیر ابتدا باید استوری فرد مورد نظر را پیدا کنید. سپس روی آن کلیک کنید و انگشت خود را نگه دارید.

غیرفعال کردن نمایش استوری
غیرفعال کردن نمایش استوری

سپس با توجه به تصویر بالا گزینه‌ی mute story را بزنید. با انجام اینکار استوری کاربر مورد نظر برای شما کمرنگ و یا mute شده می‌ماند. شما با دیدن این حالت از باز کردن این استوری صرف‌نظر می‌کنید.

اینسوشی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0