ads
اینسوشی لوگوی صفحه فروشگاه 264-85
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

چگونه می‌توان تم پست اینستاگرام شگفت‌انگیز ساخت؟

دسته بندی :اینستاگرام ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ اینسوشی 3273
تم پست اینستاگرام شگفت‌انگیز - اینسوشی

رعایت برخی نکات در بخش مدیریت اینستاگرام از اهمیت زیادی برخوردار است که مهم‌ترین آن تم پست اینستاگرام است. اینستاگرام دارای تم‌های مختلفی است. در صورتی که کاربر جدید اینستاگرام هستید و صفحه شما تکراری است و قصد دارید کمی تغییر و تنوع به صفحه‌ی خود بدهید لازم است با تم‌ پست اینستاگرام آشنا شده و از آن برای جذاب کردن پیج خود استفاده کنید. واضح است که محتویات و نوع چینش پیج هرشخص نشان‌دهنده‌ی شخصیت و سلیقه‌ی وی می‌باشد.

امروزه می‌توان گفت که اکثر صاحبان برند و اینفلوئنسرها که به تولید محتوای مناسب می‌پردازند، روش‌ها و استراتژی‌های تبلیغاتی زیادی را بکار می‌برند تا مخاطبان بیشتری را جذب کنند. ولی توجه به این نکته ضروری است که صرفا تولید محتوای مناسب کافی نیست. اینستاگرام اپلیکیشنی بصری است پس باید صفحه‌ی خود را طوری طراحی کرد که به چشم مخاطبان جذاب بیاید. برای اینکار می‌توان از تم‌های خاص و منحصر به فرد برای اینستاگرام استفاده کرد. در ادامه انواع تم‌ پست اینستاگرام (Instagram theme) را به شما معرفی خواهیم کرد.

سری به صفحه طراحی پست اینستاگرام نیز بزنید.

تم پست اینستاگرام چیست؟

پست‌های موجود در هر صفحه‌ای دارای چیدمان و نظم مخصوص بخود است که به این چیدمان تم پست اینستاگرام می‌گویند. هنگامی که کاربر برای اولین بار وارد صفحه‌ی شما می‌شود فقط تعدادی عکس و پست می‌بیند. پس وجود تم‌های جذاب و داشتن ساختاری منظم و جذاب در هر صفحه ضروری است. دقت داشته باشید که پست‌های اینستاگرام موجود در صفحه‌ی شما باید در یک زمینه‌ی مشترکی باهم ارتباط داشته باشند و هرکدام دارای یک قالب باشند. در این صورت است که می‌توان گفت پیج شما تم پست اینستاگرام منحصر به فردی دارد. واضح است در صورت قرار دادن پست‌های مختلف با محتوا و مضمون متفاوت که دارای تم پست اینستاگرامی متعددی هستند برای کاربر جذابیتی نداشته و صفحه‌ی شما را دارای ظاهری بی‌نظم خواهد بود و باعث سردرگمی کاربر می‌شود.

اهمیت بکارگیری تم پست اینستاگرام

جهت بکارگیری تم پست اینستاگرام باید از قانون چیدمان مخصوصی برای تصاویر استفاده کرد. پیروی از این قانون به صفحه‌ی شما نظم می‌دهد و باعث می‌شود تا کاربر به محض دیدن پیج شما احساس خوبی داشته باشد و بتواند موضوع کلی محتوای پیج را درک کند. البته باید گفت که قانون خاصی وجود ندارد و شما می‌توانید برای خود قوانین مخصوص چیدمان را ایجاد کنید.

با محبوب‌ترین تم‌های پست اینستاگرام آشنا شوید

در اینستاگرام تم‌های مختلفی وجود دارد که می توان از بین تعداد زیادی تم پست اینستاگرامی مختلف یکی را به دلخواه انتخاب کرد. ناگفته نماند که خود شما نیز می‌توانید تم جدید و خاصی را برای صفحه‌ی خود درست کنید. در واقع مهم‌ترین هدف استفاده از تم، معرفی موضوع کلی محتوای صفحه به مخاطب و ایجاد نظم و ترتیب در پست است.

تم سیاه و سفید

معمولا عکاسان فعال در زمینه‌ی هنر علاقه‌ی زیادی به استفاده از تم سیاه و سفید دارند. برای نشان دادن ماجراجویی در پست‌ها می‌توان از این تم استفاده کرد. این تم بسیار جذاب است. هیچ رنگ اضافه‌ای در آن وجود ندارد به همین دلیل است که طرفداران زیادی دارد. برای ساخت این تم از عکس‌های سیاه و سفید استفاده می‌شود.

تم سیاه و سفید پست اینستاگرام
تم سیاه و سفید پست اینستاگرام

تم با شئ ثابت

از این تم پست اینستاگرام زمانی استفاده می‌شود که موضوع تمامی پست‌های شما یکی باشد. برای مثال تصویر زیر را در نظر بگیرید. “معرفی گل‌ها” می‌تواند موضوع این تصویر باشد که کاربر به ‌راحتی می‌تواند آن را درک کند.

تم پست اینستاگرام با شئ ثابت
تم پست اینستاگرام با شئ ثابت

تم افقی اینستاگرام

منظور از حالت افقی تم پست اینستاگرام این است که هر ردیف افقی از پست‌ها دارای موضوع مشخص مشترکی هستند. هنگام دیدن پست‌ها به این شکل خواننده احساس می‌کند در حال خواندن روزنامه یا مجله است. در طراحی تم افقی باید خلاق باشید. برای مثال می‌توان ردیف مابین دو ردیف عکس افقی از قالب جمله‌ای استفاده کرد.

تم افقی اینستاگرام
تم افقی اینستاگرام
حالت افقی تم پست اینستاگرام
حالت افقی تم پست اینستاگرام

تم عمودی اینستاگرام

در این طرح تصاویر مرتبط در دو ستون چپ و راست قرار می‌گیرند. در ستون وسط نیز می‌توان از قالب‌های متنی استفاده کرد.

تم عمودی اینستاگرام
تم عمودی اینستاگرام

تم با فیلتر ثابت

ممکن است بخواهید تم پست‌های اینستاگرام شما دارای یک فیلتر ثابت باشد. با اینکار صفحه‌ی شما دارای عکس‌هایی با فیلتر رنگی مشخص هستند و دوستانتان به‌راحتی با دیدن عکسی در Home پی می‌برند که این عکس متعلق به شما است.

تم با فیلتر ثابت برای پست اینستاگرام
تم با فیلتر ثابت برای پست اینستاگرام

تم موزائیکی یا شطرنجی

در این طرح چیدمان کلی عکس‌ها به نحوی است که پیج شبیه شطرنج به نظر می‌آید. این تم دارای طرفداران زیادی است. برای استفاده از این تم کافی است یک عکس و سپس یک نوشته را پست کنید. به تصویر زیر توجه کنید.

تم موزائیکی یا شطرنجی پست اینستاگرام
تم موزائیکی یا شطرنجی پست اینستاگرام

تم رنگین کمان

کاربران کمی از این تم استفاده می‌کنند. توجه به این نکته ضروری است در هنگام استفاده از این تم نباید از رنگ‌های سرد و خنثی استفاده کرد. هر ردیف افقی باید دارای تم رنگی یکسان باشد.

تم رنگین کمان در پست اینستاگرام
تم رنگین کمان در پست اینستاگرام

تم پازلی اینستاگرام

در این طرح با کنار هم قرار دادن عکس‌های مختلف یک تصویر بزرگتر را ایجاد می‌کنیم. دقت کنید که عکس‌های کوچکتر بهم مرتبط هستند و هر عکس به طور مجزا معنی و مفهوم جداگانه دارد. بهتر است از این تم برای 9 عکس استفاده شود و با قرار دادن همه‌ی آن‌ها کنار هم یک تصویر کلی ایجاد کرد.

تم پازلی اینستاگرام
تم پازلی اینستاگرام
پازل یک تصویر بزرگتر در اینستاگرام
پازل یک تصویر بزرگتر در اینستاگرام

تم با قاب سفید

با استفاده از تم با فریم سفید در عکس‌ها باعث می‌شود که تصاویر پست‌ها باهم فاصله داشته باشند و منظم به نظر برسند.

تم پست اینستاگرام با قاب سفید
تم پست اینستاگرام با قاب سفید

تم با فریم مشکی

معمولا تعداد بسیار کمی از کاربران اینستا از تم با قاب مشکی استفاده می‌کنند. لذا برای ایجاد صفحه‌ای منحصر به فرد می‌توان از این تم استفاده کرد.

تم با فریم مشکی در پست اینستاگرام
تم با فریم مشکی در پست اینستاگرام

تم مستطیلی

این تم تاکید بیشتری روی جزئیات و رنگ‌ها دارد و توجه مخاطبان را به عکس‌ها جلب می کند. در این طرح عکس‌ها با فضای سفیدی احاطه شده‌اند.

تم مستطیلی در پست های اینستاگرام
تم مستطیلی در پست های اینستاگرام

تم با زمینه سفید و روشن

برای استفاده از تم با زمینه‌ی سفید و روشن باید دقت کنید که سبک زندگیتان را عوض کنید و دائما در فضاهای سفید عکس بگیرید. گاهی با استفاده از فیلترهای سفید نیز می‌توان این تم را ایجاد کرد.

تم با زمینه سفید و روشن در اینستاگرام
تم با زمینه سفید و روشن در اینستاگرام

تم تیره اینستاگرام

در این تم تصاویر رمزآلود هستند و حالت تیره و تاریک دارند. برای استفاده از این تم همچنین می‌توان از فیلترهای تیره استفاده کرد.

تم تیره اینستاگرام
تم تیره اینستاگرام

تم با ابعاد متفاوت

با استفاده از این تم می‌توان تصاویر مختلف عمودی و افقی را با زمینه‌ی سفید در کنار هم قرار داد. 

تم اینستاگرام با ابعاد متفاوت
تم اینستاگرام با ابعاد متفاوت

تم با ترکیب رنگ ثابت

برای ایجاد تم با ترکیب رنگ ثابت باید دو یا سه رنگ را انتخاب کرده و آن را در همه‌ی پست‌های خود بکار ببرید.

تم با ترکیب رنگ ثابت در اینستاگرام
تم با ترکیب رنگ ثابت در اینستاگرام

تم پاستلی اینستاگرام

در صورتی که قصد دارید صفحه‌ی شما شاد و هیجان انگیز به نظر بیاید باید از تم پاستلی با رنگ‌های جذاب و شاد با خلوص رنگ بالا استفاده کنید.

تم پاستلی اینستاگرام
تم پاستلی اینستاگرام

تم نقاشی رو تصویر

یکی از متفاوت‌ترین تم‌ها استفاده از نقاشی روی عکس‌ها است. اینکار پست‌های شما را بسیار متمایز از بقیه کرده و آن‌ها را جذاب و کاربر پسند می‌کند.

تم اینستاگرام نقاشی بر روی تصویر
تم اینستاگرام نقاشی بر روی تصویر

تم مینیمالیستی اینستاگرام

با استفاده از این قابلیت اینستاگرام می‌توان از کوچکترین جزئیات تصاویر نیز برای بیان قدرت عکس و نمایش خلاقیت خود استفاده کرد.

تم مینیمالیستی اینستاگرام
تم مینیمالیستی اینستاگرام

تم با عکاسی از بالا

به عکاسی از بالا flat lay نیز گفته می‌شود. برای اجرای این تم باید هر چیزی که می‌خواهید عکس آن را بگیرید روی یک سطح صاف قرار دهید. بسیاری از صفحات پرطرفدار اینستاگرام از این تم برای نمایش پست‌های خود استفاده می‌کنند.

تم اینستاگرام با عکاسی از بالا
تم اینستاگرام با عکاسی از بالا
اینسوشی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت اینسوشی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد، تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0